Od 26. 6. – 2.7. 2017 probíhal v Náměšti v prostorách za Starou radnicí V. ročník sochařského sympozia a III. ročník filmového festivalu KINO JEDE! Týden naplněný vůní lipového dřeva, tlukotem sochařských dlát a cvrkotem filmové pásky.
Srdečně Vás zveme na další, již 5.ročník Sochařského sympozia a 3.ročník filmového festivalu KINO JEDE!

Od pondělí 26. června se Náměšť opět rozezvučí údery sochařských dlát. Po dobu sedmi dnů se budou ve volně přístupných prostorách za Starou radnicí vytvářet umělecká díla.
Sympozium není nijak tématicky vymezeno. Sochy/plastiky budou vznikat pod rukama autorů z lipového dřeva.
Celá akce bude slavnostně zakončena vernisáží v neděli 2.7. a plastiky zůstanou nainstalované a přístupné veřejnosti v prostoru za Starou radnicí po dobu jednoho měsíce.

Souběžně se sympoziem bude probíhat jako doprovodný večerní program již 3. ročník filmového festivalu KINO JEDE! Promítáme pomocí staré techniky a zapůjčujeme si kvalitní filmy z filmového archivu. Promítání začíná pohádkami pro děti od 19 hodin ve stanu a pokračuje od 21:30h pod širým nebem, celovečerním filmem pro dospělé.

Celou akci pořádá občanské sdružení PRO|OKO, jehož cílem je podporovat kulturní a umělecký rozvoj v Náměšti. Můžete si nás vyhledat na Facebooku.

Tým organizátorů z řad občanského sdružení PRO|OKO Vás srdečně zve k účasti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *