JAK TO BYLO OD ZAČÁTKU SPOLKU PRO|OKO

JAK TO BYLO OD ZAČÁTKU SPOLKU PRO|OKO
2013
1 ledna

Počátky sdružení

Několikaleté nutkání sdílet a předávat umělecké a kulturní cítění, dalo vzniknout myšlence založení spolku. Spolku, který bude sdružovat nadšené mladé lidi, organizovat kulturní akce, podporovat cestování a umění.

4 března

Zapsaný spolek

Zapsaný spolek

Myslíme to vážně. Moravské město Náměšť nad Oslavou se dočkalo nově zapsaného spolku (tenkrát občanského sdružení) s názvem PRO|OKO z.s.

19 června

První sochařské sympozium

První sochařské sympozium

Milujeme vůni dřeva, rádi s ním pracujeme a dáváme mu tvar.
V prostorách za starou radnicí jsme uspořádali desetidenní sympozium, které vyvrcholilo vernisáží výstavy výtvorů zde vzniklých. To jsme ještě netušili, že za rok budeme akci s úspěchem opakovat. A potom zase, a potom zase, a potom…

1 října

Máme Špitálek!

Máme Špitálek!

Nedlouho po založení spolku se nám naskytla příležitost využívat neobývané prostory bývalého Špitálku. Abychom zde mohli trávit volný čas a pořádat kulturní akce, čeká nás ještě dlouhá cesta. Více informací o Špitálku zde.

2014
6 prosince

Pořádáme první přednášku

Pořádáme první přednášku

Již tak přátelskou atmosféru a útulno nových prostor Špitálku podtrhují sálavá kamínka, která jsou v zimním období nezbytná. Stejně jako páteční večery a cestovatelské přednášky, na které chodí čím dál více hostů. Dělá nám to radost.

2015
1 února

Rekonstrukce Špitálu

Rekonstrukce Špitálu

Společnými silami jsme provedli rekonstrukci Špitálku. Konečně máme zázemí podle našich představ a můžeme zde pořádat přednášky, workshopy a další program. Obě místnosti s chodbou budeme nadále spravovat a vytvářet útulné prostředí. Více informací o Špitálku zde.

2017
15 září

Webové stránky www.prooko.org

Po půlroční práci se zrodila tato webová prezentace, kde se návštěvníci dozví něco z historie PRO|OKA, prohlédnou si fotografie a třeba nás navštíví na některé z plánovaných přednášek.