Markéty dětský sen bylo pracovat se zvířaty, učit je a pozorovat jejich chování. Myslela si, že cesta k tomu vede přes prvního psa, vystudování veteriny, prvního “vlastního” psa, pozitivku, pokusy o psí sporty, ale nakonec tou nejrychlejší cestou byla adopce hysteriéra Ciri, která se bála i vlastního stínu. Po předchozím psovi, který byl optimistický pohodář, to byla výzva a taky největší lekce v přijetí, klidu a sebepoznání.

Markétu baví řešit problémy, hledat řešení na míru týmům, neřeší jen nácvik konkrétních chování, ale i soužití se psem. Snaží se lidem předat jak se psi učí, jak vnímají svět, jak komunikují a jak jim vycházet vstříc, aby se jim s námi dobře žilo.

Myslí si, že žít ve světě lidí je často to nejtěžší, co po psech chceme a tak se jim to snaží ulehčit. S pochopením, soucitem a respektem k jejich potřebám. Ví, že práce se psem není něco, co se odehrává hodinu týdně na cvičáku, ale neustálá komunikace, zábava a hlavně spolupráce. Neustále se vzdělává a vždycky má po ruce tip na nový kurz nebo seminář. Protože ji baví informace nejen sbírat, ale taky se o ně dělit, založila projekt Psí nebojsové.

Momentálně absolvuje kurz Pro Dog Trainer, který se zaměřuje na práci se psem pomocí konceptů a her.

Ciri je pro ni parťák hlavně na výlety do přírody a největší radost jí udělá, když si řekne o pomoc a obávanou situaci můžou zvládnout spolu.

Category :