Rekonstrukce Špitálu

Společnými silami jsme provedli rekonstrukci Špitálku. Konečně máme zázemí podle našich představ a můžeme zde pořádat přednášky, workshopy a další program. Obě místnosti s chodbou budeme nadále spravovat a vytvářet útulné prostředí. Více informací o Špitálku zde.

Pořádáme první přednášku

Již tak přátelskou atmosféru a útulno nových prostor Špitálku podtrhují sálavá kamínka, která jsou v zimním období nezbytná. Stejně jako páteční večery a cestovatelské přednášky, na které chodí čím dál více hostů. Dělá nám to radost.

Máme Špitálek!

Nedlouho po založení spolku se nám naskytla příležitost využívat neobývané prostory bývalého Špitálku. Abychom zde mohli trávit volný čas a pořádat kulturní akce, čeká nás ještě dlouhá cesta. Více informací o Špitálku zde.

První sochařské sympozium

Milujeme vůni dřeva, rádi s ním pracujeme a dáváme mu tvar. V prostorách za starou radnicí jsme uspořádali desetidenní sympozium, které vyvrcholilo vernisáží výstavy výtvorů zde vzniklých. To jsme ještě netušili, že za rok budeme akci s úspěchem opakovat. A potom zase, a potom zase, a potom…

Počátky sdružení

Několikaleté nutkání sdílet a předávat umělecké a kulturní cítění, dalo vzniknout myšlence založení spolku. Spolku, který bude sdružovat nadšené mladé lidi, organizovat kulturní akce, podporovat cestování a umění.